Kam na výlet?

Chudenice
Doporučujeme navštívit městečko Chudenice, které je vzdáleno cca 10 km od Švihova a nabízí hned několik turistických zajímavostí: Uprostřed městečka Starý Czerninský zámek a gotický farní kostel sv. Jana Křtitele ze 13.století. V lesním komplexu Źďár nad Chudenicemi rozhedna Bolfánek a šlépějová kaple sv. Wolfganga, zámek Lázeň s anglickým parkem a arboretum Americká zahrada, která patří mezi nejvýznamnější zahrady v Čechách pro své stáří, zachovalost a přítomnost některých unikátních dřevin. Nedaleko se nachází barokní kaple sv. Anny a Kvapilova jezírka -pojmenovaná podle chudenického rodáka Jaroslava Kvapila, autora libreta k opeře Rusalka.

Červené Poříčí
Státní zámek Červené Poříčí je unikátním příkladem stavby ve stylu saské renesance,postaven r.1611. Od roku 2010 je národní kulturní památkou, nyní probíhá rozsáhlá památková obnova. Zpřístupněn veřejnosti je několikrát do roka na mimořádných akcích – např. Mezinárodní den památek a historických sídel .

Koloveč
Milovníkům starých časů doporučujeme navštívit Muzeum techniky a řemesel Koloveč. Městečko Koloveč je vzdáleno cca 18 km od Švihova a muzeum patří mezi největší a nejobsáhlejší svého druhu v Česku. Jsou zde zastoupena tradiční vesnická řemesla a živnosti, 48 kompletních řemeslných dílen-např. řeznická, pekařská atd. Součástí je i fungující hrnčnířská dílna, kde se vyrábí známá kolovečká keramika.

Nebílovy
Zámek Nebílovy se nachází cca 24 km od Švihova směrem na Plzeň. Dnes je to reprezentační barokní rezidence, vzniklá přestavbami na místě původní renesanční tvrze. Zámek je otevřen pro veřejnost v návštěvnické sezoně – tj.od dubna do října.

Šumavské trojhradí
Milovníkům středověkých památek by nemělo uniknout i tzv. Šumavské trojhradí – Velhartice, Rabí a Kašperk. Je to volné sdružení tří šumavských hradů, které se nachází v blízkém okolí města Sušice. Nejbližší z nich Velhartice, jsou vzdáleny od Švihova 30 km.

Aquapark Kdyně
Při nepříznivém počasí, které nepřeje pěším ani cyklistickým výletům doporučujeme navštívit aquapark Kdyně, který je 30 km od Švihova. Je tu plavecký bazén a dále vodní atrakce jako tobogán, perličkové koupele, vodní houpačka, welness.

Klatovy
Královské město založil Přemysl Otakar II. roku 1260 na obchodní cestě z Plzně do Bavorska. Dodnes se dochovalo mnoho památek: opevnění s baštami, výrazná Černá věž, jezuitský kostel s katakombami, jezuitská kolej, barokní lékárna, arciděkanský kostel , Bílá věž atd. Město je známé také pěstováním karafiátů. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2011 jsou Klatovské katakomby znovu otevřeny pro návštěvníky.

Klenová

Rozsáhlý areál zámku a zřícenin hradu, romantické vyhlídkové místo. Vzdáleno 19 km od Švihova. Součástí je muzeum moderního umění – Galerie Klatovy Klenová , které patří k nejvýznamnějím v Čechách.

Plánice
Muzeum Dr. Ing. Františka Křižíka – vynálezce, rodáka z Plánice. Vystaveny jsou elektromotory, obloukové lampy, technická dokumentace. Plánice  je vzdálena cca 24 km.

Chanovice
Zámecký areál a záchranná expozice lidové architektury, která se nachází cca 40 km od Švihova.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>